Novinky e-mailem

Přihlaste se k odběru informací o akcích, slevách...

Platební metody

Platební metody

1) Krásné povídání o washi páskách z www.vintageblog.cz

http://www.vintageblog.cz/2012/11/velka-radost-z-malickosti-aneb-lep-na.html

úterý, 27. listopadu 2012

Velká radost z maličkostí aneb lep a na nic víc se neptej

 

Každá hezká věc bude ještě hezčí a každá ošklivá věc zažije "Proměnu", o které se nesnilo ani Kafkovi. Stačí na skleničku od jahodové marmelády nalepit barevnou pásku s puntíky a efekt je stejný, jako když princ políbí žábu. A to všechno díky barevným kolečkům se samolepícími rýžovými páskami. Jak já se díky nim vyřádím! Kam je nalepím, tam se na mě smějí. Co s nimi ozdobím, to mi dělá radost.  Ať žijí washi pásky!

Parádím s nimi dopisní obálky, dárky, svůj diář, poznámkové sešity i vánoční přání. Přichycuju s nimi na dveře nebo na zeď fotky, pohledy a inspirativní obrázky. Už dávno nelepím nákupní seznamy a vzkazy na ledničku žvejkačkou (nebo snad někdo něco říkal?), ale připevňuju papírky různobarevnými japonskými páskami, radost pohledět! A co teprve polepit s nimi obyčejnou tužku, skleničku od kafe, vázu, mobil, hrany dřevěných poliček v kuchyni, starý lustr, květináč, svíčky, mističky od léků...A což takhle s nimi ozdobit úplně všechno?! Taky mi s nimi můj muž přelepuje pusu, když moc mluvím (ovšem v tom případě trvám na jasně růžové washi pásce, která jde dobře k mojí pleti)! Velká výhoda je, že z pusy, hladkých povrchů (dokonce i z papíru) a zdí se dá washi páska lehoučce sejmout a znova a znova použít.
Tak tahle vypadá moje velká radost z maličkostí. Doufám, že se dneska budete těšit se mnou! :-*
 


Možná se na vaší kuchyňské lince už taky brzy objeví mlsný a nenápadný dotaz "kdy začneš péct?". Odpovědět můžete stejně jako já všeříkajícím vepsáním datumu do růžové washi pásky (vepsaný text se dá snadno smáznout a datum v případě potřeby "zaktualizovat". Možná začnu péct 8. 12., ale pravděpodobnější je, že o týden později zavolám svojí mamce a vysvětlím jí, že ta naše trouba zase nějak špatně hřeje...(stejně je maminčino vánoční cukroví vždycky nejlepší).

Na fotce: ubrousek se švédským trpajzlíkem a vánočním receptem na "cookies", modrá a zelená voskovka i vzkazy jsou na dřevěné skříňce přilepené transparentními washi páskami.

 
 
 


Mám ráda všelijaké sáčky a pytlíčky, protože v nich bývá buď překvapení nebo svačina. Takový jednoduchý bílý sáček má velkou moc - můžete s ním někoho nečekaně potěšit. Stačí do něj vložit malou čokoládu, oplatku, pětikorunu (stovka by byla lepší, ale doba je zlá) nebo důležitý (zamilovaný) vzkaz, přelepit barevnou washi páskou a dozdobit nějakou nálepkou (momentálně u mě frčí švédské samolepky s vánočními perníčky). Na pásku můžete ještě napsat pár slov nebo upřesnit adresáta a servírovat spolu s ovocnými košíčky a horkým ranním čajem. Vsadila bych se, že dostanete za tohle milé překvapení nějakou sladkou odměnu...!Zleva: můj zasněžený dopis Ježíškovi, obyčejný jelení lůj zkrášlený vánoční washi páskou s puntíky a kostičkami, bílá plastová krabička na vitamíny ozdobená "vyšívanou" washi páskou a známky na dopise pro Ježíška - to je zase jen a jen washi páska. Amoje nejoblíbenější slovo je...washi páska (uhádli jste!). ;-)
A na závěr dva mé osvědčené rychlé tipy, jak ještě japonské pásky využít. Přelepuju s nimi roztančená klubíčka s provázky (a vždycky tak snadno najdu jejich konec) a pak je tu růžová páska pro ty, kteří moc mluví nebo předčasně uždibují napečené cukroví.

Roztomilý obchod www.washipasky.cz není potřeba dlouho představovat. Určitě ho většina z vás miluje stejně jako já. A pokud ho náhodou ještě neznáte, doporučuju ho bez meškání poznat.
 

2) Paní domu 1/2015

pani domu

3. www.bydlení.cz

Oblepte interiér washi páskami

http://cdn.bydleni.com/rimport/jv/1507/washi/thumb_washi_washipasky_cz_uvod.jpg

Foto: www.washipasky.cz

Chytla vás kreativní nálada, ale výtvarným či jinak uměleckým talentem zrovna neoplýváte? Nevadí, i vy se můžete kreativně vyřádit s dekorativními lepicími páskami. Washi pásky už oblepily skoro celý svět!

Kde se vzala washi páska a co to je?

Slovo WASHI je odvozeno z japonských výrazů wa=japonský a shi=papír. Jedná se dekorativní samolepicí pásku, která pochází z Japonska. Je vyrobena ze speciálního washi papíru, který využívá vlákna z kůry stromu gampa, mitsumata. Často se však vyrábí také z bambusu, rýže, konopí nebo obilí. Dlouhá vlákna, ze kterých se washi papír zpracovává, dodává páskám typické vlastnosti - pevnost apružnost. Papír na omak často připomíná látku. Washi pásky možná znáte také pod názvem “masking tape”.
 
 Foto: www.washipasky.cz
 Foto: www.washipasky.cz
 Foto: www.washipasky.cz
 

V čem je kouzlo?

Možná i vy jste se sami sebe zeptali, proč by mi nemohla stačit izolepa? Izolepy svým designem nemůžou vzhledu washi pásek konkurovat. To za prvé. Washi pásky vynikají nekonečným počtem barevných variant, dekorů a vzorů, šířek a délek. Můžete je kdykoliv lehce sejmout z povrchu,přelepovat a trhat podle libosti bez potřeby nůžek! Jsou navíc transparentní a popisovatelné.

Foto: www.nordicday.cz 

K čemu washi?

Ke všem vašim DIY nápadům! K dekorování rámečků, zdí, květináčů, váz, vypínačů a zásuvek, obalů na telefon, deníků, alb, přání, ale dokonce i celých zdí nebo nábytku. Na washi pásky lze bez problému psát (zkuste psát na izolepu!). Konečně tak můžete polepit a popsat šanony a krabice. Nejčastěji washi pásky použijete při balení dárků nebo jen tak s nimi můžete něco přilepit na dveře nebo zeď.
 
Zajímavý efekt jednoduše vytvoříte washi páskou nalepenou na hraně dveří nebo obyčejné skříně. Podívejte se, jak svou komodu vylepšila blogerka Anna. Stačila washi páska a nové porcelánové úchytky, které Anna záměrně vybrala každou jinou.

 
 www.lapetiteanne.blogspot.cz
 www.lapetiteanne.blogspot.cz
 www.lapetiteanne.blogspot.cz
 
 
 www.lapetiteanne.blogspot.cz
 www.lapetiteanne.blogspot.cz
 
 
Tip: Znáte taky ten pocit, když potřebujete najít ve změti kabelů ten správný? Oblepte je samolepicími páskami a hned budete vědět, který patří k monitoru a který k tiskárně.

Washi páskami můžete také vytvořit plánovací kalendář, který budete mít v pracovně neustále na očích, nebo si jimi jen tak ozdobit jakoukoliv vázu či skleničku.

 
 Foto: www.nordicday.cz
 Foto: www.nordicday.cz
 Foto: www.nordicday.cz
 

Foto: www.washipasky.cz, www.nordicday.cz, www.lapetiteanne.blogspot.cz
13.07.2015 | Jana Vaňková 

Washipasky na Facebooku PDF katalog ke stažení