Novinky e-mailem

Přihlaste se k odběru informací o akcích, slevách...

Platební metody

Platební metody

Co je washi páska?

Washi páska (známá také jako např. japonská dekorační páska, designová páska, washi tape, mt nebo masking tape) je samolepící páska vyráběná z japonského rýžového papíru v mnoha designech a šířkách. Název pásky byl odvozen z japonských výrazů wa=japonský a shi=papír.

Papír washi běžně využívá vlákna z kúry stromu gampa, ale může být vyroben také z bambusu, konopí, rýže či pšenice. Pro výrobu washi papíru jsou tyto rozstliny využívány zejména pro jejich dlouhá vlákna, která dávají papíru washi základní vlastnosti, a to pevnost a pružnost.

Washi pásky jsou většinou transparentní, po nalepení na povrch podklad lehce prosvítá.

Historie a původ

Originální samolepící washi pásky pocházejí z Japonska, konkrétně z města Kurashiki, prefektura Okajama. Originální washi pásky vyrábí japonská společnost Kamoi Kokashi Co., LTD., která tyto pásky označuje jako "masking tape" nebo jen "mt", což jsou názvy, které se využívájí spíše v zahraničí než u nás. My jsme si však tyto pásky pojmenovali jako "washi pásky".

kurashiki

logo mt

Washi páska je úžasná samolepka "na všechno", s touto samolepící páskou můžete polepit předměty běžné potřeby, přilepit si obrázek na zeď, udělat pruh na stěně a mnoho dalšího, vítejte v barevném a nevyčerpatelném království washi pásek.

 Proč jsou tak skvělé?

 

  • samolepící - kdo by neměl rád samolepky :-)
  • trhací - nemáte při ruce nůžky, nevadí
  • transparentní - po nalepení na povrch tento lehce prosvítá, kromě matných druhů (černá, bílá, stříbrná a zlatá)
  • popisovatelné - na povrch pásky je možné bez problémů psát, perfektní pro štítkování šanonů, šuplíků atd.
Za vznikem washi pásek hledejme tradičního japonského výrobce, firmu Kamoi Kokashi Co., LTD., která byla založena v roce 1923 a proslavil se zejména výrobou mucholapek. Po dlouhou dobu 60 ti let vyráběla firma Kamoi pouze pásky k průmyslovému použití.

Před šesti lety se daly dohromady tři ženy, které napadlo, že by se mohly tyto pásky vyrábět také v jiných barvách a z rýžového papíru. Dnes jsou tyto pásky dostupné ve velkém množství barev a vzorů k všemožnému kreativnímu použití.

Samozřejmě s oblibou washi pásek roste i počet výrobců, kteří se pouštějí do navrhování různých vzorů, a tak v našem obchůdku najdete nejen pásky od firmy Kamoi pod tradičním označením MT (masking tape), ale i od dalších, neboť každá firma má jiné designéry a vzory jsou prostě nádherné, takže jim nemůžeme odolat. Myšlenka specializovat se pouze na originální japonské washi pásky ztroskotala na prudkém vývoji celosvětové nabídky washi pásek od jiných producentů, a tak abychom nezůstali pozadu, mám pro Vás širokou nabídku washi pásek doslova z celého světa.


 

Důležité informace

 

  • Washi pásky jsou standardně používány jako dočasná dekorace, nejsou navrženy na dlouhodobé použití.

 

  • Při vystavení washi pásky slunečnímu ultrafialovému záření může dojít k jejímu vyblednutí a může dojít k větší lepivosti, dále se páska stane křehčí.

 

  • Při aplikaci washi pásky dbejte na to, abyste např. neměli mokré ruce, v tomto případě by washi páska lepila méně.

 

  • Washi páska není nehořlavá, dbejte prosím na bezpečnou vzdálenost od otevřeného ohně a v případě aplikace v blízkosti svítidel či přímo na ně si vše vyzkoušejte za Vaší přítomnosti.

 

  • Washi pásky mt odpovídají japonským potravinovým normám, nicméně nedoporučujeme jejich užívání přímo na jídlo.

 

  • Nepoužívejte washi pásky přímo na tělo, lepidlo by Vám mohlo způsobit alergickou reakci.

íí páska, washi páska, masking tape, washi tape, washi tapes, japonské designové pásky, made in Japan, lepička, , izolepa, rýžová páska, washi, pásočka,ozdobné pásky na ná   


Co mohu s washi páskou vytvořit?

 inspirace

 


Washipasky na Facebooku PDF katalog ke stažení